تبلیغات
شیراز ۱۴۰۰، شیراز پایتخت فرهنگی ایران
 
 
 
شیراز پایتخت فرهنگی ایران زمین

پاسخ تند خانی به سخنان استاندار درباره شهردار شیراز

نویسنده : امین | چاپ این صفحه | | تاریخ : 07:42 ب.ظ - یکشنبه 16 تیر 1392 |

خانی:
عملکرد مدیران فارس باید ارزیابی شود/
شهردار شیراز قطعا افضل‌تر از شهرداران مناطق تهران است

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: عملکرد مدیران فارس طی ۲۴ سال گذشته باید ارزیابی شود و این مهم نیز وظیفه مجمع نمایندگان فارس است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، مهدی خانی امروز یکشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در هشت سال گذشته استان فارس شاهد حضور حداقل ۵ مدیر ارشد بود، باید حاصل این رفت و آمد‌ها مشخص شود.

وی تصریح کرد: باید برای مردم مشخص شود که طی این سال‌ها چه مزایایی به این شهر و استان تزریق شد، چه اعتباراتی آمد، چه مصوباتی اجرا شد. خانی شورای سوم شهر شیراز را شورایی زنده و پویا توصیف و تاکید کرد: اختلاف سلیقه امری طبیعی است، اینکه فرد یا افرادی معتقد به تک سلیقگی هستند، این به‌معنای مرگ رشد و توسعه است.
وی اضافه کرد: اگرچه تعدادی اختلاف سلیقه را برنتابیده و با حذف سلیقه‌های مختلف، شورایی تک‌سلیقه‌ای را بنیان گذاشتند، اما زمینه رشد و ارتقا یک جامعه، وجود سلایق مختلف است. خانی با تاکید براینکه باید استقلال شورا به رسمیت شناخته شود، گفت: اگر اعضای شورا مجبور به خودسانسوری و پنهانکاری شوند، خدمت نیست، اگر سخن گفته نشود و بحث نشود، شهر رشد نمی‌کند.

وی تصریح کرد: عضو شورا باید حرمت داشته و از مصونیت قانونی برخوردار باشد نه اینکه با بیان هر سخنی عده‌ای او را به دادگاه بکشانند. خانی با یادآوری اینکه تنها عضوی از شورای سوم بود که به شهردار فعلی شیراز رای نداد، گفت: شهردار باید دارای شاخصه‌هایی باشد، اول بومی بودن، دوم تخصص، سوم ایثارگر و رزمنده و جانباز بودن، کسی که می‌خواهد از شهر دفاع کند باید رزمنده بوده باشد، جبهه را درک کرده باشد.

وی با بیان اینکه شهردار فعلی شیراز دانشجوی مقطع دکترا است، گفت: شهردار شیراز یک مدیر باارزش و توانمند است که وزارت کشور هم او را خوب می‌شناسد و آنچه امروز از تحولات عمرانی در این شهر دیده می‌شود، حاصل تلاش او و مجموعه شورا و شهرداری است.

خانی یادآور شد: نه اینکه تمام این پروژه‌ها در این سال‌های اخیر دیده شده، مطالعه بسیاری از پروژه‌ها مربوط به سال ۵۲ و پس از آن است اما همه آن‌ها در این سال‌ها طراحی و ساخته شده، حال آنکه بسیاری از شهرداران دیگر نتوانستند آن‌ها را اجرایی کنند. عضو شورای شهر شیراز گفت: شاید شهردار یک منطقه تهران استاندار شود، اما شهردار شیراز یک سرو گردن از شهرداران مناطق شهرداری تهران بالا‌تر و از آنان افضل‌تر است.

دفاع تمام قد زحمت‌کش از عملکرد شورای سوم و شهرداری
رئیس شورای شیراز:
قضاوت را به مردم واگذار کنیم

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: باید مقایسه و قضاوت در مورد عملکرد‌ها را به مردم واگذار کرد و اجازه داد براساس آنچه مشهود است، در مورد ما قضاوت کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، علی‌ زحمت‌کش امروز یکشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شاید با انجام مقایسه‌ای بین پروژه‌های هدف ۹۰ شورا و مصوبات سفرهای هیات دولت در شیراز که مسئولیت آن بر عهده مدیریت ارشد استان است، بهتر بتوان در مورد عملکرد‌ها نظر داد.

وی با بیان اینکه در ۸ سال عمر دولت استانداران مختلفی سکان هدایت فارس را عهده‌دار بوده‌اند، همه این افراد را در خصوص عملکرد دولت در استان و شیراز مسئول دانست و با تاکید براینکه اکثر پروژه‌های هدف ۹۰ به اتمام رسیده است، گفت: به‌یقین تمام پروژه‌های هدف ۹۰ تا پایان سال ۹۳ تکمیل خواهد شد.

زحمت‌کش در عین‌حال به برخی مصوبات کلیدی دولت در شیراز و فارس اشاره و اضافه کرد: ورزشگاه می‌انرود قرار بود سال ۸۸ به پایان برسد و اکنون که در سال ۹۲ قرار داریم هنوز مشخص نیست این اثر باستانی چه زمانی تکمیل خواهدشد.

وی بلاتکلیف ماندن ساخت ورزشگاه ۱۰۰ هزارنفری پارسیان که قرار بود قبل از سال ۹۰ به بهره‌برداری برسد، بی‌سرانجام ماندن سالن اجتماعات شیراز را یادآور و متذکر شد: در مصوبات دولت تقریبا به تعداد شهرستان‌های فارس پتروشیمی تصویب شد اما بنده که تاکنون خبری از راه‌اندازی حداقل یکی از آن‌ها نشنیده‌ام.

زحمت‌کش گفت: سه تقاطع غیرهمسطح خلیج فارس، وحدت و عدالت طی ۸ سال مشکلات عدیده‌ای برای مردم شیراز ایجاد کرد و قطار شیراز- اصفهان هم با مساعدت شورا و شهرداری و گذشتن از ۴۶ هکتار زمین به سرانجام رسید.

وی با یادآوری اینکه قرار بود دولت به‌ازای این ۴۶ هکتار، ۵۰ میلیارد تومان به شهرداری کمک کند، گفت: در این خصوص حتی یک ریال هم کمک نشد.

زحمت‌کش با تاکید براینکه به شورای سوم نمره ۱۶یا ۱۷ می‌دهد، گفت: من با قاطعیت از عملکرد شورای سوم و شهرداران انتخاب شده توسط این شورا دفاع و حمایت می‌کنم.


استاندار فارس : شهردار شیراز باید در طراز این شهر بزرگ باشد

استاندار فارس در دیدار با منتخبین چهارمین دوره شورای اسلامی شهر خطاب به آنان تأکید کرد: محل رفع مشکلات مردم تریبون‌های سخنرانی نبوده و باید در فضایی کار‌شناسی به بررسی مشکلات پرداخت. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، حسین صادق‌عابدین، با بیان اینکه شهردار شیراز باید در طراز این شهر بزرگ باشد، اظهار کرد: شهرداری شیراز نیازمند اصلاح ساختار و نظام یافتن است و باید کوچک و چابک شده تا بتواند به خوبی پاسخ‌گوی مراجعین باشد.

وی، انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شورای شهر و روستا را سالم‌ترین و امن‌ترین انتخابات ادوار گذشته دانست و افزود: همه تلاش خود را به کار بردیم تا هیچ‌گونه شائبه‌ای در خصوص نظر مدیران ارشد استان در انتخابات ایجاد نشود و فضا برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی فراهم شود. استاندار فارس با تأکید بر اینکه زمان و فرصت خدمتگذاری برای منتخبین شورا‌ها بسیار محدود است، افزود: منتخبین شورا باید به سرعت به هدف واحد برسند و در چهارچوب قوانین و مقررات تلاش کنند اولویت‌های مورد نیاز شهر شیراز را مورد توجه قرار داده و از پرداختن به مسائل حاشیه‌ای و غیر مرتبط با وظایف شورا‌ها پرهیز کنند.

 صادق‌عابدین تصریح کرد: شورای شهر محل پیگیری مطالبات سیاسی نبوده و باید در خدمت مردم باشد و بهره‌گیری از تجربیات و شناسایی نقاط قوت و ضعف دوره‌های گذشته شورای شهر شیراز و همچنین توجه به تجربیات دیگر کلان شهر‌ها در سطح کشور بسیار حائز اهمیت است. این مقام مسئول با بیان اینکه اتحاد و انسجام میان اعضاء شورا، تلاش برای خدمت به مردم و گذشتن از نظرات شخصی به احترام جمع از عوامل مهم موفقیت شورا به شمار می‌رود، ادامه داد: با توکل به خداوند می‌توانیم کارهای بزرگی را در شهر شیراز به سرانجام برسانیم.

 وی با اشاره به اینکه محل رفع مشکلات مردم تریبون‌های سخنرانی نبوده و باید در فضایی کار‌شناسی به بررسی مشکلات پرداخت، تأکید کرد: آمادگی داریم حداکثر همکاری را با شورای اسلامی شهر شیراز برای رفع تنگنا‌ها و ایجاد فرصت‌های جدید برای این شهر به عمل بیاوریم. صادق‌عابدین خاطرنشان کرد: شهر شیراز می‌تواند میزبان کنفرانس‌ها و نشست‌های ملی و بین‌المللی باشد و برای تحقق این منظور باید زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم که نیازمند مشارکت بیشتر سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است. استاندار فارس همچنین خواستار توجه خاص منتخبین شورای شهر شیراز به مسئله حرم مطهر احمدبن موسی (ع) و تلاش برای ارتقاء جایگاه این حرم مطهر و بافت مسکونی اطراف آن شد.نظر شما چیست؟ عملکـــرد شورای سوم شهر و استانداری را در ۶ و ۴ سال اخیر چگونه می‌بینیند؟


دسته بندی : خبر , نقد و بررسی , گزارش خبری ,
 

آخرین مطالب

» پروژه ( دوشنبه 4 مرداد 1395 )
» همزمان با چهارمین سالگرد شروع فعالیت شیراز۱۴۰۰، رونمایی از قالب جدید سایت و رسیدن آمار بازدید به ۲ میلیون نفر ( پنجشنبه 3 مرداد 1392 )
» عکاس شیراز۱۴۰۰ برندهٔ جایزه نفر دوم مسابقه عکاسی «ایران از نگاه شما» ( سه شنبه 1 مرداد 1392 )
» مجتمع ورزشی - تفریحی قدوسی ( سه شنبه 1 مرداد 1392 )
» آغاز عملیات اجرایی پارک ۶۰ هکتاری کوشک میدان ( سه شنبه 1 مرداد 1392 )
» دستاوردی دیگر از سازمان فضای سبز شهرداری شیراز: خشک شدن درختان خیابان های منوچهری و وصال ( سه شنبه 1 مرداد 1392 )
» آتش سوزی در کوه بمـــو ( دوشنبه 31 تیر 1392 )
» پل طبقاتی معالی آباد نماد توانمندی فنی – مهندسی شهر شیراز ( دوشنبه 31 تیر 1392 )
» پروژه های هدف ۹۶ شهرداری شیراز، چهره این شهر را متحول می كند ( دوشنبه 31 تیر 1392 )
» ویدئو : حماسه دوران (معرفی سرلشکرخلبان شهید عباس دوران در ۳۱ سالروز شهادتش) ( یکشنبه 30 تیر 1392 )
» گزارشی به مناسبت سالروز شهادت خلبان دلاور عباس دوران : عبور از خط سرخ آتش با دوران عاشقی ( یکشنبه 30 تیر 1392 )
» نگاهی بی طرفانه به وضعیت کنونی شیراز، از جهش عمرانی تا ضعف فرهنگ شهروندی ( جمعه 28 تیر 1392 )
» مجموعه ورزشی - تفریحی ضلع جنوبی پارک جنت ( پنجشنبه 27 تیر 1392 )
» گفت و گویی دوستانه با استاد امیر باقری، نقاش هنرمند شهرمان ( پنجشنبه 27 تیر 1392 )
» مروری کامل بر پروژه های عمرانی شیراز، قسمت اول : معرفی کلیه پروژه ها، از ابتدا تا آینده ( سه شنبه 25 تیر 1392 )
» واگذاری بخش دیگری از معادن شرق فارس به کرمان! آقایان مسئول از خواب بیدار شوید ( سه شنبه 25 تیر 1392 )
» راه حلی مناسب برای ساماندهی دستفروشان مواد غذایی ( دوشنبه 24 تیر 1392 )
» ویدئو : ایران ۳-۰ آلمان(لیگ جهانی والیبال) // بازی باشکوه شیران ایران ( شنبه 22 تیر 1392 )
» نمایش وعده های بی سرانجام مسئولان در کنار پیاده رو بلوار زند ( شنبه 22 تیر 1392 )
» با ادامه بی توجهی ها، خشک شدن باغ دوهکتاری در بلوار زند ( شنبه 22 تیر 1392 )