تبلیغات
شیراز ۱۴۰۰، شیراز پایتخت فرهنگی ایران
 
 
 
شیراز پایتخت فرهنگی ایران زمین

پارک وحش بزرگ شیراز ساخته می شود/ محدوده ترافیکی در انتظارابلاغ وزارت کشور

نویسنده : امین | چاپ این صفحه | | تاریخ : 01:57 ب.ظ - یکشنبه 9 تیر 1392 |

ایجاد پارک وحش بزرگ شیراز در محل پارک کوهستانی این کلانشهر، محدوده ترافیکی در انتظار ابلاغ وزارت کشور، 16 پروژه سرمایه گذاری در منطقه گهواره دید و لزوم استفاده از ظرفیت رسانه ها ازجمله موضوعات مطرح شده از سوی شهردار شیراز در بازدید از خبرگزاری مهر است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا پاک فطرت در بازدید از دفتر خبرگزاری مهر، با اشاره به اینکه مراحل ساخت پارک بزرگ شیراز آغاز شده، گفت: امروز دیگر نباید به فکر ساخت باغ وحش برای شهر شیراز باشیم بلکه باید با ایجاد فضایی مناسب و طبیعی، مردم را به پارکی بزرگ برای دیدن حیات وحش دعوت کنیم.

وی تصریح کرد: در این راستا چندی پیش کلنگ احداث پارک کوهستانی بزرگی را به زمین زده ایم که می توان با برنامه ریزی و طراحی مناسب بخشی از این پارک را محافظت کرده و به پارک وحش بزرگ و طبیعی تبدیل کنیم.

شهردار شیراز افزود: مردم می توانند در کنار انجام کوهپیمایی و پیاده روی در این پارک از دیدن مناظر طبیعی زندگی حیوانات نیز لذت ببرند.
توسعه فرهنگ شهروندی با بلندگو و چوب و چماق نمی شود

در ادامه شهردار شیراز در پاسخ به سئوالی در خصوص مشکلات شهروندی و شهرنشینی در جامعه تاکید کرد: ارتقای فرهنگ شهروندی در جامعه باعث کاهش هزینه های اداره شهر می شود.

 

 

پاک فطرت افزود: امروز در بحش نگهداری از فضاهای سبز میلیاردها تومان در شیراز هزینه می شود در حالیکه اگر یک هزارم این اعتبارات را در بحث ارتقای فرهنگ شهروندی هزینه کنیم موثرتر خواهد بود.

وی تصریح کرد: ارتقای فرهنگ شهروندی با بلندگو دست گرفتن و چوب و چماق ممکن نیست بلکه باید این بحث را با کمک رسانه ها فرهنگسازی کرد.

شهردار شیراز یادآور شد: مهمترین بحث در جامعه امروز فرهنگ سازی است که در این میان همانگونه که رسانه ها در بخش ترافیک به کمک شهرداری آمدند باید در بخش مباحث مربوط به فرهنگ شهروندی نیز وارد شوند.

محدوده ترافیکی در انتظار ابلاغ وزارت کشور

پاک فطرت در خصوص آخرین وضعیت طرح ترافیک شیراز نیز یادآور شد: تمامی زیر ساخت ها برای اجرایی شدن طرح ترافیک شیراز فراهم است و ما در انتظار ابلاغ وزارت کشور هستیم.

وی افزود: چهار خط ویژه اتوبوسرانی در برنامه قرار داشت که یکی از آنها راه اندازی شد و دومین خط نیز در حال راه اندازی است.

شهردار شیراز تصریح کرد: دوربین های زوج و فرد نیز در گلوگاه های اصلی محدوده ترافیکی شیراز نصب شده و ما امروز بحث فرهنگسازی و آموزش های اولیه به مردم را پیگیری می کنیم.

16 پروژه سرمایه گذاری در منطقه گهواره دید

پاک فطرت در ادامه سخنان خود در پاسخ به سئوالی مبنی بر وضعیت سرمایه گذاری در منطقه کوهستانی گهواره دید شیراز، گفت: 16 پروژه سرمایه گذاری برای این منطقه دیده شده است.

وی یادآور شد: این منطقه فضای بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری و راه اندازی پروژه های گردشگری دارد.

شهردار شیراز با بیان اینکه سرمایه گذاری در این منطقه باید منطقی باشد، تاکید کرد: از اینکه بخواهیم مجوز ساخت آپارتمان 30 طبقه را در این منطقه بدهیم اشتباه است اما طراحی های قابل قبولی را برای انجام سرمایه گذاری مناسب انجام داده ایم.

پروژه های افتتاح شده نیمی از فعالیت شهرداری شیراز است

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه لبخند رضایت مردم از افتتاح پروژه ها برای کارمندان شهرداری شیراز کافی است، گفت: تمامی پروژه هایی که تاکنون افتتاح کرده ایم قابل قبول است و نمی توانم بگویم که از کدام پروژه راضی تر هستم.

پاک فطرت تصریح کرد: باید به این نکته نیز توجه داشت که پروژه هایی که تاکنون افتتاح شده نیمی از فعالیت واقعی شهرداری شیراز است زیرا این مجموعه برای رضایت مندی مردم شیراز ممکن است که طی مدت کوتاه بار ها یک مسیر را آسفالت کند که اگر دستگاه های دیگر بودند این آسفالت کردن ها را نیز یک پروژه به حساب می آوردند.

شهردار شیراز تاکید کرد: طی سه ماه آینده پروژه هایی بهتر را افتتاح خواهیم کرد.

مصوبه ای برای تیمداری نداریم

وی در ادامه سخنان خود در پاسخ به سئوالی در خصوص عدم تیمداری شهرداری شیراز، گفت: شورای شهر چنین مصوبه ای را برای ما نداشته است.

پاک فطرت افزود: این بحث باید از طریق شورا مطرح شود و نظر شورای شهر شیراز این بوده که باید به تمامی ورزش ها توجه داشت.

شهردار شیراز با اشاره به اینکه توجه به ورزش های همگانی از اولویتهای ما به حساب می آید، تاکید کرد: ساخت 9 زمین چمن مصنوعی از جمله فعالیت هایی است که برای توسعه ورزش همگانی در شهر شیراز انجام شده است.

وی ادامه داد: زمانیکه قرار است هزینه های میلیاردی برای تیمدرای انجام دهیم بهتر است این رقم را در میان مردم شیراز و محله های مختلف شهر پخش کنیم تا همگان بتوانند ورزش کنند.

سیاسی کاری برای پیشرفت شیراز مناسب نیست

پاک فطرت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نباید به سمت سیاسی کاری حرکت کرد، گفت: شیراز نباید بیش از حد سیاست زده باشد زیرا سیاسی کاری مقابل پیشرفت شهر است.

 

شهردار شیراز افزود: امروز به هر منطقه شهر که می رویم تشنه کار و فعالیت است بنا بر این نباید فرصت کار  خدمت را با کارهای سیاسی از دست داد.

وی با بیان اینکه سیاست را نباید وارد کارهای اجرایی کرد یادآور شد: شیراز به کار و تلاش و جبران عقب ماندگی های گذشته احتیاج دارد و اگر بخواهیم ما هم وارد کارهای سیاسی شویم، گذشته جبران نمی شود.

پاک فطرت تاکید کرد: اتحاد و همدلی می تواند تمامی کاستی ها و عقب ماندگی ها را جبران کند و در این میان رسانه های استان نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند.

باید از ظرفیت رسانه به درستی استفاده شود

شهردار شیراز در ادامه سخنان خود با بیان اینکه رسانه می تواند روحیه امید و شادابی را در جامعه زنده نگه دارند، گفت: امروز تعداد اندک رسانه های داخلی تنها مدافعان نظام در مقابل رسانه های بی شمار غربی هستند که هرکدام به نوعی مسیر دشمنی با نظام را در پیش گرفته اند.

وی افزود: مسئولین نیز باید به این نکته توجه داشته باشند و با حمایت از رسانه ها آنها را در این مسیر سخت و دشوار یاری دهند چرا که رسانه ها بهترین ظرفیت برای توسعه و پیشرفت به حساب می آیند.

................................

گفتگو: هادی فتحیدسته بندی : خبر ,
 

آخرین مطالب

» پروژه ( دوشنبه 4 مرداد 1395 )
» همزمان با چهارمین سالگرد شروع فعالیت شیراز۱۴۰۰، رونمایی از قالب جدید سایت و رسیدن آمار بازدید به ۲ میلیون نفر ( پنجشنبه 3 مرداد 1392 )
» عکاس شیراز۱۴۰۰ برندهٔ جایزه نفر دوم مسابقه عکاسی «ایران از نگاه شما» ( سه شنبه 1 مرداد 1392 )
» مجتمع ورزشی - تفریحی قدوسی ( سه شنبه 1 مرداد 1392 )
» آغاز عملیات اجرایی پارک ۶۰ هکتاری کوشک میدان ( سه شنبه 1 مرداد 1392 )
» دستاوردی دیگر از سازمان فضای سبز شهرداری شیراز: خشک شدن درختان خیابان های منوچهری و وصال ( سه شنبه 1 مرداد 1392 )
» آتش سوزی در کوه بمـــو ( دوشنبه 31 تیر 1392 )
» پل طبقاتی معالی آباد نماد توانمندی فنی – مهندسی شهر شیراز ( دوشنبه 31 تیر 1392 )
» پروژه های هدف ۹۶ شهرداری شیراز، چهره این شهر را متحول می كند ( دوشنبه 31 تیر 1392 )
» ویدئو : حماسه دوران (معرفی سرلشکرخلبان شهید عباس دوران در ۳۱ سالروز شهادتش) ( یکشنبه 30 تیر 1392 )
» گزارشی به مناسبت سالروز شهادت خلبان دلاور عباس دوران : عبور از خط سرخ آتش با دوران عاشقی ( یکشنبه 30 تیر 1392 )
» نگاهی بی طرفانه به وضعیت کنونی شیراز، از جهش عمرانی تا ضعف فرهنگ شهروندی ( جمعه 28 تیر 1392 )
» مجموعه ورزشی - تفریحی ضلع جنوبی پارک جنت ( پنجشنبه 27 تیر 1392 )
» گفت و گویی دوستانه با استاد امیر باقری، نقاش هنرمند شهرمان ( پنجشنبه 27 تیر 1392 )
» مروری کامل بر پروژه های عمرانی شیراز، قسمت اول : معرفی کلیه پروژه ها، از ابتدا تا آینده ( سه شنبه 25 تیر 1392 )
» واگذاری بخش دیگری از معادن شرق فارس به کرمان! آقایان مسئول از خواب بیدار شوید ( سه شنبه 25 تیر 1392 )
» راه حلی مناسب برای ساماندهی دستفروشان مواد غذایی ( دوشنبه 24 تیر 1392 )
» ویدئو : ایران ۳-۰ آلمان(لیگ جهانی والیبال) // بازی باشکوه شیران ایران ( شنبه 22 تیر 1392 )
» نمایش وعده های بی سرانجام مسئولان در کنار پیاده رو بلوار زند ( شنبه 22 تیر 1392 )
» با ادامه بی توجهی ها، خشک شدن باغ دوهکتاری در بلوار زند ( شنبه 22 تیر 1392 )