تبلیغات
شیراز ۱۴۰۰، شیراز پایتخت فرهنگی ایران
 
 
 
شیراز پایتخت فرهنگی ایران زمین

فردا، مراسم پایان عملیات اجرایی تونل سعدی، وعده ی شهردار برای تکیمل مسیر تونل سعدی تا پایان سال

نویسنده : امین | چاپ این صفحه | | تاریخ : 12:33 ب.ظ - سه شنبه 4 تیر 1392 |

شهردار شیراز گفت: بزرگترین جشن مردمی به مناسبت اعیاد شعبانیه، فردا همزمان با پایان عملیات اجرایی تونل بزرگ فضیلت و افتتاح تقاطع غیرهسطح شهیدان اوجی در محل این پروژه ها با حضور اقشار مختلف مردم برگزار می شود.
مهندس علیرضا پاک فطرت در جمع شهروندان منطقه 3 شهرداری، در جشن بزرگ نیمه شعبان با اشاره به برگزاری جشن های متعدد در شهر شیراز به مناسبت اعیاد سراسر نور شعبانیه و نیز جشن بزرگ انتظار در نیمه شعبان، مقارن شدن افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهیدان اوجی و تونل فضیلت با بزرگترین اعیاد شیعیان را موجب برکت کار دانست.
علیرضا پاک فطرت ضمن قدردانی از معاونت ها بویژه معاونت فرهنگی، مناطق 9گانه و سازمان های شهرداری،   پایگاه های مقاومت و مراکز فرهنگی و هیئات مذهبی در برگزاری هرچه بهتر جشن های شعبانیه، گفت: بیش از 100 برنامه به مناسبت این ایام با محوریت شهرداری برگزار شد و همچنان هم ادامه دارد.
وی با اشاره به برگزاری جشن میلاد در مناطق 9گانه شهرداری و محلات و مناطقی که به تازگی الحاق شده اند، تصریح کرد: جشن های میلاد در بوستان های جنت، مطالعه، والفجر، مروارید، آزادی، ملت، شکوفه، نماز، گلزار، نمازی میدان هفت تنان، شهرک فجر دوکوهک و ...  با استقبال کم سابقه مردم ولایتمدار شهر مقدس شیراز بصورت گسترده همراه بود که این موضوع ستودنی است.
وی به نورافشانی، تبلیغات محیطی، کمک به هیئت های مذهبی و مساجد در هرچه بهتر برگزار شدن این اعیاد اشاره کرد و افزود: فرهنگ انتظار در ایران و منطقه نهادینه و با تلاش و دلدادگی همگان در حال جهانی شدن است.
او در ادامه، پروژه های قابل افتتاح به مناسبت نیمه شعبان را بیش از 100 پروژه فرهنگی، عمرانی و خدماتی به ارزش 850 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این پروژه ها در مناطق 3 و 7 شهرداری قطعا ارزش افزوده قابل توجهی برای این مناطق به همراه خواهد داشت.
وی با اشاره به کلنگ زنی تقاطع غیرهمسطح (فضیلت- نصر) در ضلع جنوبی تقاطع شهیدان اوجی، ابراز امیدواری کرد: با تلاش بی وقفه و تملک املاک در ضلع شمالی تونل، این محور تا پایان سال به بهترین مسیر شریانی تبدیل شود.
 شهردار شیراز با بیان اینکه برای احداث تونل بزرگ فضیلت و تقاطع شهیدان اوجی تاکنون 12میلیارد تومان تملک صورت گرفته است، اظهار داشت: برای تملک املاک باقیمانده هیچگونه مشکل مالی وجود نخواهد داشت و تنها نیاز به همکاری صاحبان املاک مورد مسیر داریم.
شهردار شیراز توسعه موزون و عدالت در اجرای پروژه های عمرانی را اولویت شهرداری اعلام و خاطرنشان کرد: تونل فضیلت، بزرگترین تونل خاورمیانه از لحاظ مقطع و دهانه است که منطقه سعدی را از بن بست خارج و عملکرد محور ورودی به آرامگاه سعدی را از حالت شریانی به محوری صرفا گردشگری تبدیل می کند.
وی افزود: با اجرای کامل تمامی تقاطع ها، بزرگراه ها و تونل های سطح شهر با هدف نزدیک شدن شرق به غرب و جنوب به شمال، شیراز به توسعه موزون و یکنواخت برای استفاده همه شهروندان از امکانات نزدیک می شود.
شهردار شیراز رینگ های متعدد شهری در هر نقطه ای از شهر را ، طرح هایی فرا منطقه ای توصیف کرد و افزود: پروژه هایی که در هر نقطه ای از شهر اجرا می شود، تنها منحصر به ساکنان آن مناطق نیست و این پروژه ها اجرا می شود تا همه شهروندان به سبب نیازشان دسترسی راحت به همه جای شهر داشته باشند.
علیرضا پاک فطرت اظهار داشت: این پروژه ها کاملا بر اساس نیازهای کلان و منطبق بر چشم اندازه های فرا دستی در حال طراحی و اجرا هستند و تمامی زیرساخت ها مانند خطوط متعدد مترو، ایستگاه های قطار بین شهری، رینگهای بزرگراهی دیده شده است.
وی افزود: با توجه به بودجه، تمامی این پروژه ها بر اساس برنامه ریزی کلنگ زنی، اجرا و به بهره برداری می رسند.    


دسته بندی : عمرانی , خبر ,
 

آخرین مطالب

» پروژه ( دوشنبه 4 مرداد 1395 )
» همزمان با چهارمین سالگرد شروع فعالیت شیراز۱۴۰۰، رونمایی از قالب جدید سایت و رسیدن آمار بازدید به ۲ میلیون نفر ( پنجشنبه 3 مرداد 1392 )
» عکاس شیراز۱۴۰۰ برندهٔ جایزه نفر دوم مسابقه عکاسی «ایران از نگاه شما» ( سه شنبه 1 مرداد 1392 )
» مجتمع ورزشی - تفریحی قدوسی ( سه شنبه 1 مرداد 1392 )
» آغاز عملیات اجرایی پارک ۶۰ هکتاری کوشک میدان ( سه شنبه 1 مرداد 1392 )
» دستاوردی دیگر از سازمان فضای سبز شهرداری شیراز: خشک شدن درختان خیابان های منوچهری و وصال ( سه شنبه 1 مرداد 1392 )
» آتش سوزی در کوه بمـــو ( دوشنبه 31 تیر 1392 )
» پل طبقاتی معالی آباد نماد توانمندی فنی – مهندسی شهر شیراز ( دوشنبه 31 تیر 1392 )
» پروژه های هدف ۹۶ شهرداری شیراز، چهره این شهر را متحول می كند ( دوشنبه 31 تیر 1392 )
» ویدئو : حماسه دوران (معرفی سرلشکرخلبان شهید عباس دوران در ۳۱ سالروز شهادتش) ( یکشنبه 30 تیر 1392 )
» گزارشی به مناسبت سالروز شهادت خلبان دلاور عباس دوران : عبور از خط سرخ آتش با دوران عاشقی ( یکشنبه 30 تیر 1392 )
» نگاهی بی طرفانه به وضعیت کنونی شیراز، از جهش عمرانی تا ضعف فرهنگ شهروندی ( جمعه 28 تیر 1392 )
» مجموعه ورزشی - تفریحی ضلع جنوبی پارک جنت ( پنجشنبه 27 تیر 1392 )
» گفت و گویی دوستانه با استاد امیر باقری، نقاش هنرمند شهرمان ( پنجشنبه 27 تیر 1392 )
» مروری کامل بر پروژه های عمرانی شیراز، قسمت اول : معرفی کلیه پروژه ها، از ابتدا تا آینده ( سه شنبه 25 تیر 1392 )
» واگذاری بخش دیگری از معادن شرق فارس به کرمان! آقایان مسئول از خواب بیدار شوید ( سه شنبه 25 تیر 1392 )
» راه حلی مناسب برای ساماندهی دستفروشان مواد غذایی ( دوشنبه 24 تیر 1392 )
» ویدئو : ایران ۳-۰ آلمان(لیگ جهانی والیبال) // بازی باشکوه شیران ایران ( شنبه 22 تیر 1392 )
» نمایش وعده های بی سرانجام مسئولان در کنار پیاده رو بلوار زند ( شنبه 22 تیر 1392 )
» با ادامه بی توجهی ها، خشک شدن باغ دوهکتاری در بلوار زند ( شنبه 22 تیر 1392 )